ولادت :1320 ق. وفات : 1426 ق. محل ولادت: گناباد محل دفن: گناباد محل تحصیل: قم، نجف
اساتید: سید ابوالحسن اصفهانی
پدرش اهل فضل و دانش بود و محمد تقی را به کسب علم گمارد. او از حافظه و استعداد خارق العاده ای برخوردار بود. قرآن کریم را در هفت سالگی حفظ کرد و دروس حوزوی مانند شرح لمعه، مطول سیوطی و جامی و .. را نزد پدر آموخت. از این عارف و مجاهد بزرگ کراماتی نقل شده است. وقتی از طی الارض ایشان سوال می شد، انکار می کرد، با اینکه شواهدی بر این مطلب بود. از جمله وقتی قرار بود با یکی از دوستانش به روستایی که ده ساعت تا آنجا راه بود، بروند و برای این مسیر فقط یک ماشین وجود داشت. ایشان به دلیلی نتوانست با آن ماشین حرکت کند. به دوستش وعده داد که شما بروید من هم فردا که عاشوراست خواهم آمد. وقتی این رفیق به روستا رسید، دید تمام مردم به مسجد روستا رفته اند و شیخ بهلول بالای منبر مشغول ذکر مصیبت است. بعد که خواست از ایشان سوال کند شیخ امتناع ورزید و او را امر به سکوت کرد.
وقتی از ایشان سوال شد: چه وقت می توان حضرت ولی عصر (عج) را دید؟" فرمود:"با تقوا باشید! وقتی بین شما و حضرت سنخیت باشد." سپس فرمود: "دیدن امام زمان مهم نیست، مهم این است که او ما را ببیند. خیلی ها هم علی (ع) را دیدند اما دشمن او شدند. اگر کاری کردیم که نظر آنها را جلب کنیم ارزش دارد.
این آیت عظیم تمام مدت سال را به جز روزهای حرام روزه می گرفت و تنها در چند سال آخر عمر پربرکتش به دلیل ضعفی که بر او مستولی بود، بعضی روزها از روزه گرفتن خودداری می کرد.

منبع : افلاکیان خاک نشین ، انتشارات موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس

دانستنی ها

چرا مرگ را دوست نداریم؟چرا حاجتم را نمی دهد؟توحید و توکل
چرا به عهد خویش وفادار نیستید و گناه می‌کنید؟ ثواب خواندن سوره های قرآنپیامک های جدید ویژه تبریک عید غدیر خم
تبریک عید غدیر و معرفی یک مجموعه ارزشمندتبریک عید سعید غدیر خممعماهای قرآنی
اسرار غدیرتجربه و تمرین 2دانشنامه آیه الکرسی
تبریک ولادت امام هادی (ع) پيامبران اولوالعزم و عموميّت نبوّت پنج آیه معجزه گر قرآنی
پرتوی از زندگانی امام حسن مجتبی علیه السلام بهشت لذت‌های معنوی این اسامی خدا را قبل از دعاهایتان بگویید تا اجابت شوید
بهشت چگونه جایی است؟ برکات یاد مرگ برزخ دریچه ای به بهشت و جهنم
برخى وصيتهاى امام جعفر صادق (ع) براى شيعيان این اسامی خدا را قبل از دعاهایتان بگویید تا اجابت شوید آیا یهودیان و مسیحیان به بهشت میروند؟
آیا غیر مسلمانان هم به بهشت می رود؟ آیا زن و شوهر در حج نسبت به یک دیگر نامحرم هستند؟ آیا در بهشت تکاملی هم وجود دارد؟
پیامک های زیبا به مناسبت تبریک عید سعید قربان 13 مهر 1393پیامک های زیبا مخصوص روز عرفه 12 مهر 1393آیا حیوانات و جمادات در قیامت محشور می شوند؟