ولادت :1320 ق. وفات : 1426 ق. محل ولادت: گناباد محل دفن: گناباد محل تحصیل: قم، نجف
اساتید: سید ابوالحسن اصفهانی
پدرش اهل فضل و دانش بود و محمد تقی را به کسب علم گمارد. او از حافظه و استعداد خارق العاده ای برخوردار بود. قرآن کریم را در هفت سالگی حفظ کرد و دروس حوزوی مانند شرح لمعه، مطول سیوطی و جامی و .. را نزد پدر آموخت. از این عارف و مجاهد بزرگ کراماتی نقل شده است. وقتی از طی الارض ایشان سوال می شد، انکار می کرد، با اینکه شواهدی بر این مطلب بود. از جمله وقتی قرار بود با یکی از دوستانش به روستایی که ده ساعت تا آنجا راه بود، بروند و برای این مسیر فقط یک ماشین وجود داشت. ایشان به دلیلی نتوانست با آن ماشین حرکت کند. به دوستش وعده داد که شما بروید من هم فردا که عاشوراست خواهم آمد. وقتی این رفیق به روستا رسید، دید تمام مردم به مسجد روستا رفته اند و شیخ بهلول بالای منبر مشغول ذکر مصیبت است. بعد که خواست از ایشان سوال کند شیخ امتناع ورزید و او را امر به سکوت کرد.
وقتی از ایشان سوال شد: چه وقت می توان حضرت ولی عصر (عج) را دید؟" فرمود:"با تقوا باشید! وقتی بین شما و حضرت سنخیت باشد." سپس فرمود: "دیدن امام زمان مهم نیست، مهم این است که او ما را ببیند. خیلی ها هم علی (ع) را دیدند اما دشمن او شدند. اگر کاری کردیم که نظر آنها را جلب کنیم ارزش دارد.
این آیت عظیم تمام مدت سال را به جز روزهای حرام روزه می گرفت و تنها در چند سال آخر عمر پربرکتش به دلیل ضعفی که بر او مستولی بود، بعضی روزها از روزه گرفتن خودداری می کرد.

منبع : افلاکیان خاک نشین ، انتشارات موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس

دانستنی ها

احیای جنگل های بلوطبهترین غذاها برای ورزش کردنموزه دقیانوس به تاریخ پیوست
پیلاتسپیامک جدید ویژه ولادت امام موسی کاظم (ع)پیامک های ویژه ولادت امام محمد باقر (ع)
آشنایی با 5 سایت کاربردی (قسمت دوم)ترجمه زبان انگلیسی درس پنجمآهنگ رضا آبزین به نام ماه بنی هاشم
پیامک تسلیت به مناسبت شهادت امام سجاد (ع)پیامک های جدید ویژه تسلیت عاشورای حسینیمراسم عزاداری شب نهم محرم 94
پیامک های ویژه تسلیت شب عاشورای حسینی آهنگ جدید شهروز حبیبی به نام ای برادرمراسم عزاداری شب هشتم محرم 94
نوحه جدید عبدالرضا هلالی به نام سالار زینبپیامک های ویژه تسلیت شب تاسوعای حسینیمراسم عزاداری شب هفتم محرم 94
پیامک تسلیت به مناسبت شهادت حضرت علی اصغر (ع)آهنگ جدید و بسیار زیبای کوروش صنعتی به نام راوی کربلامراسم عزاداری شب ششم محرم 94
مراسم عزاداری شب پنجم محرم 94آهنگ زیبای حامد محضرنیا به نام مثل تو هرگزمراسم عزاداری شب چهارم محرم 94
آهنگ شاه منی و هفتاد و دو سردار از محسن ابراهیم زادهآهنگ جدید و بسیار زیبای شهروز حبیبیآهنگ زیبای علی اصحابی به نام خون خدا
معرفی سایت مراسم عزاداری شب سوم محرم 94 با نوای محمود کریمیمداحی های کربلایی حمید ایوبی