ولادت :1320 ق. وفات : 1426 ق. محل ولادت: گناباد محل دفن: گناباد محل تحصیل: قم، نجف
اساتید: سید ابوالحسن اصفهانی
پدرش اهل فضل و دانش بود و محمد تقی را به کسب علم گمارد. او از حافظه و استعداد خارق العاده ای برخوردار بود. قرآن کریم را در هفت سالگی حفظ کرد و دروس حوزوی مانند شرح لمعه، مطول سیوطی و جامی و .. را نزد پدر آموخت. از این عارف و مجاهد بزرگ کراماتی نقل شده است. وقتی از طی الارض ایشان سوال می شد، انکار می کرد، با اینکه شواهدی بر این مطلب بود. از جمله وقتی قرار بود با یکی از دوستانش به روستایی که ده ساعت تا آنجا راه بود، بروند و برای این مسیر فقط یک ماشین وجود داشت. ایشان به دلیلی نتوانست با آن ماشین حرکت کند. به دوستش وعده داد که شما بروید من هم فردا که عاشوراست خواهم آمد. وقتی این رفیق به روستا رسید، دید تمام مردم به مسجد روستا رفته اند و شیخ بهلول بالای منبر مشغول ذکر مصیبت است. بعد که خواست از ایشان سوال کند شیخ امتناع ورزید و او را امر به سکوت کرد.
وقتی از ایشان سوال شد: چه وقت می توان حضرت ولی عصر (عج) را دید؟" فرمود:"با تقوا باشید! وقتی بین شما و حضرت سنخیت باشد." سپس فرمود: "دیدن امام زمان مهم نیست، مهم این است که او ما را ببیند. خیلی ها هم علی (ع) را دیدند اما دشمن او شدند. اگر کاری کردیم که نظر آنها را جلب کنیم ارزش دارد.
این آیت عظیم تمام مدت سال را به جز روزهای حرام روزه می گرفت و تنها در چند سال آخر عمر پربرکتش به دلیل ضعفی که بر او مستولی بود، بعضی روزها از روزه گرفتن خودداری می کرد.

منبع : افلاکیان خاک نشین ، انتشارات موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس

دانستنی ها

آهنگ جدید و فوق العاده زیبای مرتضی پاشایی به نام کی فکرشو میکرددانلود رایگان نرم افزار سرگرم کننده 101 حقیقت جالب جهان برای اندرویددانلود رایگان اپلیکیشن فارسی مرجع پیشگیری از بیماری ها برای اندروید
دانلود نرم افزار فارسی و کاربردی آشنایی با گیاهان دارویی و پر خاصیتپیامک تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع)گلچین مولودی خوانی به مناسبت ولادت پیامبر (ص) و امام صادق (ع)
پیامک آغاز امامت حضرت مهدی (عج) شعر مریم حیدرزاده برای مرحوم مرتضی پاشایی انجیر؛ میوه‌ای با خواص مهم درمانی
پیامک تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (ع)معتادان به «شیشه» را چگونه بشناسیم؟قبل از خواستگاری چه بخوریم؟
حس قشنگ دیدنپوکی استخواندانلود شماره چهاردهم ماهنامه موبایل بی کران نسخه دی ماه 1393
بازی اندرویدی پرطرفدار پرنده شل و ولنرم افزار ضامن آهو ویژه حضرت امام رضا (ع)فشار خون بالا، بلای قرن
میگرنسندروم پیش از قاعدگیدانلود آهنگ جدید و بسیار زیبای مجید اخشابی به نام بهار آیین
پیامک تسلیت به مناسبت فرا رسیدن شهادت امام رضا (ع)اپلیکیشن فارسی بسیار جامع و کامل مخصوص شب یلدا (چله) برای اندرویدمداحی کربلایی حمید ایوبی به مناسبت شهادت امام رضا (ع)
پیامک وفات حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) دانلود کرک نهایی و سالم ویندوز 10 و آفیس 2013
آهنگ جدید و بسیار زیبای مرتضی پاشایی به نام خزونصلوات بر امام حسين عليهم السلامگناهی که حتی با شهادت بخشیده نمی شود