ولادت :1320 ق. وفات : 1426 ق. محل ولادت: گناباد محل دفن: گناباد محل تحصیل: قم، نجف
اساتید: سید ابوالحسن اصفهانی
پدرش اهل فضل و دانش بود و محمد تقی را به کسب علم گمارد. او از حافظه و استعداد خارق العاده ای برخوردار بود. قرآن کریم را در هفت سالگی حفظ کرد و دروس حوزوی مانند شرح لمعه، مطول سیوطی و جامی و .. را نزد پدر آموخت. از این عارف و مجاهد بزرگ کراماتی نقل شده است. وقتی از طی الارض ایشان سوال می شد، انکار می کرد، با اینکه شواهدی بر این مطلب بود. از جمله وقتی قرار بود با یکی از دوستانش به روستایی که ده ساعت تا آنجا راه بود، بروند و برای این مسیر فقط یک ماشین وجود داشت. ایشان به دلیلی نتوانست با آن ماشین حرکت کند. به دوستش وعده داد که شما بروید من هم فردا که عاشوراست خواهم آمد. وقتی این رفیق به روستا رسید، دید تمام مردم به مسجد روستا رفته اند و شیخ بهلول بالای منبر مشغول ذکر مصیبت است. بعد که خواست از ایشان سوال کند شیخ امتناع ورزید و او را امر به سکوت کرد.
وقتی از ایشان سوال شد: چه وقت می توان حضرت ولی عصر (عج) را دید؟" فرمود:"با تقوا باشید! وقتی بین شما و حضرت سنخیت باشد." سپس فرمود: "دیدن امام زمان مهم نیست، مهم این است که او ما را ببیند. خیلی ها هم علی (ع) را دیدند اما دشمن او شدند. اگر کاری کردیم که نظر آنها را جلب کنیم ارزش دارد.
این آیت عظیم تمام مدت سال را به جز روزهای حرام روزه می گرفت و تنها در چند سال آخر عمر پربرکتش به دلیل ضعفی که بر او مستولی بود، بعضی روزها از روزه گرفتن خودداری می کرد.

منبع : افلاکیان خاک نشین ، انتشارات موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس

دانستنی ها

َشهید فخارنیاپیامک های تبریک عید سعید غدیر خمپیامک های تبریک ولادت امام علی النقی الهادی (ع)
جدیدترین پیامک های تبریک عید سعید قربانپیامک های تسلیت ویژه شهادت امام محمد باقر (ع)پیامک های زیبا ویژه تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)
پیامک های تسلیت شهادت امام محمد تقی (ع)کرامتی دیگر و حال خوش پیامدشهوا بس ناجوانمردانه گرم است و ماه خدا نزدیک
فن ترجمه زبان انگلیسی درس سوماپلیکیشن فارسی یادیار ویژه گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندرویداشعار و جملات تبریک زیبا ویژه میلاد امام زمان (ع)
اس ام اس تبریک ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوانکتاب چهل داستان و چهل حدیث از امام زین العابدین علیه السلامکتاب الکترونیکی افشاگری‌های امام سجاد (ع) ویژه کامپیوتر و موبایل
پیامک های تبریک به مناسبت ولادت امام سجاد (ع)نرم افزار مذهبی زندگینامه حضرت عباس (ع) مخصوص اندرویدنرم افزار فارسی داستان های زندگی امام حسین (ع) مخصوص اندروید
پیامک های زیبا ویژه ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)نقد و بررسی سریال Dominion
اس ام اس و پیامک تبریک ویژه ولادت امام حسین (ع)دانلود نرم افزار فارسی آویزون برای حدس کلمات و ضرب المثل های ایرانی
اس ام اس و پیامک های ویژه تبریک حلول ماه شعباندانلود نرم افزار فارسی رباعیات خیام برای سیستم عامل اندرویددانلود نرم افزار شاهنامه و داستان های آن برای سیستم عامل اندروید
دانلود نرم افزار زندگینامه حضرت محمد (ص) ویژه اندرویداس ام اس و پیامک های جدید ویژه عید مبعث پیامبرعکسهای زیبا با موضوعیت حضرت محمد رسول الله (ص)